Ile zarabia doradcza kredytowy i po czym poznać dobrego

Na pewno sama profesja doradcy kredytowego nie jest nam obca. Często możemy zauważyć ich obecność w bankach lub innych instytucjach, a także być może sami będziemy go poszukiwać, gdyż zdecydowaliśmy się, że jego pomoc jest nam niezbędna.

Można powiedzieć, że w każdy z nas, choć raz w życiu spotka się osobiście z doradcą kredytowym, gdy będzie np. poszukiwał odpowiedniego kredytu dla siebie. Doradca kredytowy spełnia bowiem funkcję pośrednika pomiędzy klientem a bankiem. Jednak pracuje on tylko i wyłącznie dla swojego klienta, pomagając mu w znalezieniu, a następnie otrzymaniu jak najkorzystniejszego kredytu. Pomoże on również przeanalizować i wybrać najlepszy produkt, spośród tysiąca innych produktów finansowych dostępnych na rynku. Po czym jednak rozpoznać dobrego doradcę kredytowego i ile on zarabia?

Dobry doradca kredytowy- czyli jaki?

Dobry i rzetelny doradca kredytowy będzie podchodził poważnie i z pełnym zaangażowaniem do poszukiwań najlepszej oferty kredytowej dla klienta. Jednak nie jest to głównym wyznacznikiem tego, że doradca ten będzie dobry. Fakt, że traktuje on poważnie każdego klienta, wynika raczej z etyki zawodowej, co nie zawsze musi wiązać się z dobrymi intencjami. Warto jednak zwrócić uwagę czy doradca kredytowy chce dokładnie i skrupulatnie poznać sytuację finansową klienta, a także jego plany i możliwości, zanim rozpocznie poszukiwania indywidualnej oferty kredytowej. Musi on bowiem zebrać niezbędne informacje, a następnie ocenić ryzyko, a także możliwości spłaty zobowiązania przez klienta. Wynika z tego, że oczywiście istotne jest podejście doradcy do pracy z klientem jednak o jego profesjonalizmie świadczyć będzie dokładność i dociekliwość podczas ustalania sytuacji finansowej klienta. Kolejno dobry doradca kredytowy chętnie pochwali się szeroką wiedzą z zakresu finansów i znajomością rynku finansowego, a także długoletnim doświadczeniem i pokaźną listą zadowolonych klientów. Pamiętajmy także, by szukać doradców kredytowych, którzy działają niezależnie, a nie takich, którzy bezpośrednio współpracują z bankami i innymi instytucjami finansowymi. Jeśli doradca zaproponuje ofertę prosto z marszu, bez wywiadu, może to oznaczać iż współpraca z bankiem i dobre relacje z tą instytucją sprawiają, że oferuje on ofertę najbardziej korzystną z punktu widzenia banku, a nie klienta. Doradca kredytowy Tomasz Wostal – sprawdź więcej informacji o doradztwie kredytowym – poznaj wszelkie szczegóły.

Ile zarabia doradca kredytowy?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie ile zarabia doradca kredytowy, gdyż klienci najczęściej nie płacą mu zupełnie nic. Jego system zarobków opiera się na modelu prowizyjnym, a prowizja udzielana jest przez instytucję, w której klient zaciągnął kredyt dzięki pośrednictwu doradcy. Wysokość prowizji zaś jest ustalona w każdej instytucji finansowej. Wiadomo, że rośnie ona wraz z wysokością kredytu, na który zdecydował się klient. Prowizje, które zwykł otrzymywać doradca kredytowy są z reguły dość wysokie. Najniższe jednak wahają się w przedziale 0,5%, a najwyższe mogą nawet przekraczać 5%. Zobrazujmy to prostym przykładem. Jeśli klient zaciągnął- przy pomocy doradcy- kredyt na 300 tysięcy, może on liczyć na wynagrodzenie od 1,5 do nawet 12 tysięcy złotych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here