wzór podania o pracę

Podanie o pracę należy do tej grupy dokumentów, które tworzone są w stylu formalnym. I chociaż czasy się zmieniają, podobnie jak kanały komunikacji, dokument ten wciąż jest podstawowym w procesie rekrutacji. Jego napisanie wymaga z reguły sporego wysiłku, a często i tak kończy się to błędami, które mogą zaważyć na losie pierwszego etapu rekrutacji.

Dobrze jest więc wiedzieć, że w Internecie znaleźć można strony poświęcone temu właśnie procesowi Przykładem może być strona www.aplikuj.pl/cv/wzory-podan-o-prace/. Co takiego można na niej znaleźć? Przede wszystkim wzory podań o pracę dedykowane osobom ubiegającym się o konkretne stanowisko. A jeśli ktoś nie znajdzie wzoru odpowiadającego jego potrzebom, może skorzystać z porad, jak dobre podanie o pracę napisać. Strona przygotowana została przez osoby, które na co dzień zajmują się problematyką rekrutacyjną. Dzieląc się swoim doświadczeniem, wskazują na kluczowe elementy strony formalnej oraz merytorycznej podania. Omawiają oni klasyczny wzór podania o pracę, wskazując między innymi na konieczność uporządkowania treści, czy dostosowanie ich do charakteru stanowiska, na jakie się aplikuje.

Jak więc powinno wyglądać dobre podanie o pracę?

W prawym górnym roku powinna znajdywać się data oraz miejscowość, w której dokument jest tworzony. Nieco niżej, po lewej stronie muszą znaleźć się pełne dane osoby aplikującej, począwszy od imienia i nazwiska, a na adresie mailowym skończywszy. Później, znów po prawej stronie i znów nieco niżej musi zostać umieszczona informacja do kogo kierowany jest dokument. Dopiero wtedy następuje część merytoryczna podania. Tą należy rozpocząć od formalnego zwrotu, który wyraża prośbę o przyjęcie do pracy. Prośbę tą należy następnie poprzeć posiadanym wykształceniem, nabytymi umiejętnościami, czy kwalifikacjami.

Przeczytaj też: http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,jak-napisac-listy-motywacyjny,453342.html

Wszystkie zawarte w tej części informacje mają jasno pokazywać, że aplikując na dane stanowisko jest się kandydatem, który rzeczywiście jest gotowy do wypełniania przyszłych obowiązków. Warto tu pamiętać też o takim formułowaniu zdań, które pozwolą wywnioskować, że kandydat swoją pracą wzbogaci cały dotychczasowy lub przyszły zespół pracowników. Na zakończenie podania należy w sposób grzecznościowy wyrazić gotowość do stawienia się na rozmowie kwalifikacyjnej. Po tym następuje już tylko podpis przed którym również nie powinno zabraknąć zwrotu grzecznościowego. Tak przygotowane podanie będzie dobrze świadczyć o kandydacie i z pewnością pozwoli mu zrobić dobre pierwsze wrażenie na osobie rekrutującej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here