Dla kogo wirtualne biuro jest korzystnym rozwiązaniem

Wirtualne biuro jest usługą polegającą na wydzieleniu z przedsiębiorstwa niektórych realizowanych przez nie funkcji i przesłanie ich do innych podmiotów – inaczej outsourcing.

Wirtualne biuro pozwala na zaoszczędzenie trochę więcej pieniędzy, ponieważ dzięki niemu nie musimy się martwić wynajmowaniem lokalu, który będzie służył jako miejsce pracy. Dzięki niemu nie musisz martwić się o zatrudnienie pracowników biurowych, ponieważ pozwala on na prowadzenie przedsiębiorstwa pod swoim własnym adresem. Zapewnia pracę w domu, co w dzisiejszych czasach jest to korzyścią – pracujesz nie wychodząc z domu.

Dla kogo jest to dobre rozwiązanie?

Takie miejsce jest idealnym miejscem pracy dla przedsiębiorców, freelancerów, copywriterów lub osób wykonujących pracę zdalną. Jest też wspaniałym rozwiązaniem dla Polaków, którzy mieszkają zza granicą, ale bardzo im zależy by adres ich firmy był pod znakiem polskim.

Na co należy patrzeć przy wybieraniu wirtualnego biura?

Najważniejszym punktem jest lokalizacja, ponieważ to ona wpływa pozytywnie na wizerunek oraz ma wpływ na to, pod jaki Urząd Skarbowy jest przypisana Twoja firma. Należy pamiętać, że częsta zmiana adresu będzie negatywnie wpływać na opinie kontrahentów, dlatego najlepiej, jeśli przez lata będzie ona miała jeden adres. Dlatego najlepszym miejscem na to w Polsce jest nasza stolica – Warszawa, dzięki niej masz więcej możliwości i może wpłynąć pozytywnie na punkt widzenia osób trzecich.

Co jest potrzebne by stosować wirtualne biuro?

Są jednak pewne wymogi, by móc pracować za pomocą tej opcji. Ważnym przedmiotem, bez którego to biuro nie będzie możliwe do prowadzenia jest szybki dostęp do Internetu i komputer lub laptop. Należy również pamiętać by firma miała adres, pod którym będzie zarejestrowana. Jeśli chcesz wynająć mieszkanie pod biuro, ponieważ nie zgadzasz się, by firma była pod twoim miejsce zamieszkania musisz uzyskać zgodę właściciela na to. Niestety wielu właścicieli nie zgadza się na taki układ.

Czy takie zastosowanie jest legalne?

Jak najbardziej! Wirtualne biuro jest w pełni legalne, już w 2014 roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie – „przy uwzględnieniu współczesnych technologii, czynności zarządcze i działalność gospodarcza są i mogą być prowadzone w dowolnym miejscu”.

Czy konieczne jest odprowadzenie podatku?

Oczywiście! Każdy podatek dochodowy oraz podatek VAT musi zostać odprowadzony do Urzędu Skarbowego zgodnie z adresem miejsca Twojego zamieszkania jako osoby fizycznej.

Wirtualne biuro – gdzie?

Najtaniej możemy znaleźć w stolicy naszego kraju – Warszawie. Cena to około 30zł netto miesięcznie. Niezbędne jest zobaczenie, kiedy są godziny otwarcia biuro oraz ilość obsługiwanej korespondencji. Pamiętaj, by dokładnie zapoznać się z każdym punktem umowy przed jej podpisaniem. Najwięcej firm decyduje na to, by umieścić swoje wirtualne biuro Warszawa, ponieważ jest tam więcej możliwości. Ludzie, którzy zakładają tam biuro patrzą również na to, że dzięki temu mogą do swoich wizytówek lub materiałach firmowych umieścić prestiżowy adres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here