Czemu służy mierzenie jakości pracy szkoły?

Czemu służy mierzenie jakości pracy szkoły? To pytanie, na które warto chyba odpowiedzieć, bo przecież temat szkoły dotyczy sporej grupy osób. Każdy chce, by jego dzieci uczęszczały do jak najlepszej szkoły i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Dobra szkoła to dobry start młodego człowieka. A jaka to jest właściwie dobra szkoła? No właśnie. Skoro już został wywołany ten temat, warto w tym miejscu wyraźnie podkreślić, że tak naprawdę nie pomoże żadna szkoła, jeśli dziecko nie będzie się chciało uczyć.

Czemu służy mierzenie jakości pracy szkoły?Do niektórych rodziców ta prawda wydaje się nie docierać, a szkoda, bo to w zasadzie klucz do sukcesu. Często jest tak, że dziecko chodzi do tzw. dobrej szkoły, ale li tylko chodzi, a nie uczy się. Warto na to zwrócić uwagę. Nie od dziś przecież wiadomo, że nie ma innego sposobu na zdobycie wiedzy jak tylko systematyczna praca. Co z tego, że uczeń wysłucha genialnego wykładu, jeśli nie powtórzy wiadomości lub nie poćwiczy zadań. Wszak to repetitio est mater studiorum. Ta łacińska maksyma nic a nic nie straciła na swej aktualności na przestrzeni wielu wieków.

Czemu służy mierzenie jakości pracy szkoły?

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco już odbiegliśmy od meritum, a miała być w nim mowa o tym, czemu służy mierzenie jakości pracy szkoły. Otóż, tego typu działania mają na celu ogląd szkól pod wieloma względami i określenie ich mocnych oraz słabych stron danej placówki. Nie ma rzeczy idealnych na tym najpiękniejszym ze światów, a więc i tym samym nie ma też idealnych szkół. Zawsze znajdzie się taka sfera, którą można by jeszcze nieco dopracować. Zawsze przecież może być lepiej niż jest.

Dzięki mierzeniu jakości pracy szkoły możliwe jest poprawienie różnych rzeczy w danej placówce. Chodzi tutaj zarówno o sferę nauczania, jak i wychowania czy też kwestie organizacyjne. Czasami wydaje się, że coś działa dobrze, a w rzeczywistości nie jest tak do końca. Szkoła to miejsce, w którym nieustannie coś się dzieje, bo przecież pracuje się tutaj z różnymi charakterami, a to nie jest łatwe zadanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here