Jak cytować w pracy inżynierskiej?

Praca magisterska to ukoronowanie wysiłku, włożonego w zdobywanie nowej wiedzy i przepustka do uzyskania tytułu magistra. Zanim jednak przed naszym nazwiskiem znajdzie się oczekiwany skrót mgr – należy napisać i przede wszystkim obronić pracę.

Obrona pracy magisterskiej jak wygląda?

Student, który zostanie dopuszczony do obrony pracy magisterskiej, odpowiednio wcześnie otrzymuje informacje na temat daty i miejsca obrony. W związku z tym, powinien odpowiednio do tego wydarzenia się przygotować zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym. Przede wszystkim musi zadbać o odpowiedni strój, bowiem galowy ubiór jest symbolem szacunku dla komisji egzaminacyjnej i podkreśleniem rangi i znaczenia sytuacji. Mężczyźni powinni założyć garnitury, białe koszule z długimi rękawami oraz klasyczny krawat. Kobiety powinny postawić na elegancję, ale w skromnym wydaniu (skromne dodatki, sukienka o odpowiedniej długości, rezygnacja z głębokich dekoltów czy wyzywających rajstop).

Obrona pracy magisterskiej jak wyglądaZazwyczaj studenci już przed czasem czekają na wyczytanie nazwiska. Kiedy ono padnie, należy udać się do określonej wcześniej sali. Tam czeka komisja, z którą należy się powitać, a następnie grzecznie przedstawić. Bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Najlepiej wchodzić do sali z uśmiechem na twarzy i nie wykonywać nerwowych ruchów. Opanowanie często kojarzone jest z pewnością siebie i znajomością materiału, zatem warto w taki sposób dać się zapamiętać.

Po procedurze przywitania i przedstawienia się, student może zaprezentować i opowiedzieć o swojej pracy magisterskiej. Komisja zazwyczaj uważnie słucha wypowiedzi osoby starającej się o tytuł magistra i nie przerywa prezentacji.

Inaczej wygląda to w kolejnym etapie obrony, bowiem osoby zasiadające w komisji zaczynają zadawać pytania związane z tematyką pracy i ogólnym kierunkiem studiów. Najczęściej jest to kilka pytań, z którymi student powinien sobie poradzić i w jak najlepszy i najdokładniejszy sposób udzielić odpowiedzi.

Po zakończeniu obrony i po uzyskaniu zgody komisji student opuszcza salę. Wchodzi do niej kolejna osoba. Wyniki obrony przedstawiane są na samym końcu, kiedy już zaprezentują się wszystkie wyznaczone osoby. Wtedy również dostajemy imienne wyzwanie i w sali komisji dowiadujemy się o uzyskanym wyniku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here