Lista polecanych doradców kredytowych na Śląsku

Zaciągnięcie kredytu to nie jest łatwa decyzja dla nikogo. Zwłaszcza przy tak dużej ilości ofert, które znacząco się między sobą różnią. Pomocą może być skorzystanie z usług doradcy kredytowego. On dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wie, jak dobrać najlepszą ofertę. Prezentujemy listę doradców kredytowych ze Śląska.

Jaki kredyt wybrać?

Kredyt, zwłaszcza hipoteczny, ale również inwestycyjny i innego typu zobowiązania opiewające na wysokie kwoty są bardzo ryzykowne. Właśnie dlatego wzbraniamy się przed nimi, a gdy są koniecznością, staramy się wybierać jak najlepsze, czyli często po prostu jak najtańsze oferty. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie nieco zminimalizować ryzyko, a przynajmniej zwyczajnie nie wydać niepotrzebnie za dużo. Niestety, choć dobrze jest mieć duży wybór, to w przypadku kredytu nie jest to ułatwienie. W artykule na Silesiakredyt.pl widać, jak wiele firm kredytowych działa na samym Śląsku, co tylko utrudnia wybranie jednej instytucji spośród nich, a więc jednej oferty kredytu. Jak sobie z tym poradzić? Jak odsiać oferty? Najlepiej zwrócić się po pomoc do specjalisty.

Doradca kredytowy czy pośrednik kredytowy – kto pomoże wybrać kredyt?

Zanim zdecydujemy się zaufać jednej konkretnej osobie, warto w ogóle zrozumieć, na czym polega jej działalność, czyli – kto jej płaci. Należy wiedzieć, że jako niezależny doradca kredytowy może się przedstawiać tylko osoba, która za pomoc w wyborze oferty kredytowej pobiera wynagrodzenie od klienta.

Tak więc inne osoby, które są powiązane z konkretnymi instytucjami finansowymi, nie są jako tako doradcami kredytowymi, a pośrednikami. Pobierają bowiem wynagrodzenie od instytucji, która udziela kredytu ich klientom.

Jednak to wcale nie musi oznaczać braku obiektywizmu. Dobry pośrednik kredytowy stara się zabezpieczyć interes kredytobiorcy. Tylko jeśli on zdecyduje się na którąś z propozycji i otrzyma pozytywną decyzję, to zyska wynagrodzenie osoba pośrednicząca. Dlatego i jej zależy na tym, by dopasować taką ofertę, która będzie kusząca i na miarę potrzeb.

Co więcej, warto wiedzieć, że osoba pośrednicząca w udzielaniu kredytu hipotecznego, jest zobowiązana do przedstawienia trzech ofert umów wraz z formularzami informacyjnymi. Do tego dodaje rekomendację, która ma w możliwie najlepszy sposób odpowiadać potrzebom i możliwościom finansowym obsługiwanego klienta. A to przecież i tak do niego należy ostateczna decyzja.

Lista polecanych śląskich doradców kredytowych

Na Śląsku działa wielu doradców i pośredników kredytowych. W każdym mieście z powodzeniem można znaleźć zarówno osobę świadczącą usługi doradcze indywidualnie, jak i zrzeszone w firmach pośrednictwa finansowego. Jacy doradcy pomagają wybrać kredyt na Śląsku? Poniżej lista:

  1. Maciej Sukiennik – ekspert kredytowy pracujący w Katowicach, w branży od 2012 roku.
  2. Adrianna Magda – ekspert finansowy z Mysłowic, pośredniczy przy zawieraniu umów o kredyt i ubezpieczenie.
  3. Ekspert Finansowy Expander Kamil Stasiak – Sosnowiec.
  4. Judyta Piechaczek – ekspert kredytowy z Rybnika.
  5. Progres Arkadiusz Nowak – pośrednik kredytowy z Tarnowskich Gór.
  6. Dom Finansowy Agnieszka Bąk – Chorzów.
  7. Usługi Finansowe Tomasz Wrodarczyk – pośrednik finansowy w Piekarach Śląskich.

Jak widać, w każdej miejscowości w Aglomeracji Śląskiej da się znaleźć doradcę, który pomoże w wyborze kredytu i rozwieje inne wątpliwości z tym związane.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here