Kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wysoką kwotę i na wiele lat, a co więcej, aby go otrzymać, trzeba spełnić konkretne wymagania stawiane przez bank. Podjęcie decyzji o tym, na jaką ofertę się zdecydować nie jest łatwe. Właśnie dlatego wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z pomocy doradcy kredytowego. Czy warto?

Jak wziąć kredyt hipoteczny?

Banki oferują różnego typu produkty finansowe, ale wśród nich najpopularniejsze są kredyty. Dzięki pożyczce od banku można sfinansować różne przedsięwzięcia, w tym zakup domu lub mieszkania. W tym celu wnioskuje się o kredyt hipoteczny. Jak wygląda taka procedura? Tego, jak wziąć kredyt hipoteczny dowiesz się z www.kredyt-na-bank.pl, gdzie opisano dokumenty niezbędne przy składaniu wniosku i sposoby na jego złożenie. Jednym z nich jest skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego, który nie tylko wskazuje, która oferta jest najciekawsza, ale i przeprowadza klientów przez całą procedurę. W czym jeszcze może pomóc?

Kim jest doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba, która odpowiedzialna jest za udzielenie potencjalnemu kredytobiorcy wszystkich ważnych informacji na temat kredytów, a więc zarówno przedstawia ofertę, jak i wyjaśnia zasady przyznawania finansowania oraz warunki, jakie powinien spełnić wnioskodawca. Zdarza się, że musi rozwiewać wątpliwości z zakresu prawa bankowego. Z pomocą doradcy kredytowego nie tylko wybiera się najlepszą ofertę na kredyt hipoteczny, ale również wspólnie wypełnia się wniosek i dopełnia innych formalności. Często to dzięki niemu jeszcze zanim przystąpi się do całej procedury, możliwe jest poprawienie scoringu w BIK-u i zwiększenie zdolności kredytowej.

Po pomoc można udać się do niezależnego doradcy lub do pośrednika z banku. Najlepiej wybrać takiego, który nie współpracuje z jedną firmą, a z większością. W jego interesie jest bowiem, by klient dostał kredyt gdziekolwiek, ale by był zadowolony. Nie musi namawiać na konkretny bank, nie ma w nim planu sprzedażowego do wypełnienia. Jest więc bardziej nastawiony na klienta i na to, by przedstawić mu najlepszą ofertę, pomóc w spełnieniu warunków, a przy okazji otrzymać wynagrodzenie za pośrednictwo.

Czy warto skorzystać z doradcy kredytowego?

Przede wszystkim na współpracę z doradcą kredytowym powinny zdecydować się osoby, które nie mają pojęcia o aktualnych produktach bankowych, a także nie rozumieją warunków ich udzielania. Dzięki niemu znacznie łatwiej jest rozwiać wszelkie wątpliwości, w tym także zinterpretować konkretne zapisy w umowach.

Doradca kredytowy przydaje się również wtedy, gdy konieczne jest przygotowanie się do wnioskowania o kredyt hipoteczny. To on bada zdolność kredytową i pomaga w razie konieczności ją zwiększyć. Wie, jak przygotować się pod konkretny wniosek. Dzięki doradcy kredytowemu można poprawić scoring w BIK-u, a przede wszystkim nie zepsuć go poprzez nietrafione zapytania.

Co więcej, tego typu wsparcie przydaje się przy przeglądaniu ofert banków, dopasowywaniu ich do potrzeb i możliwości, a następnie do wyboru, do których instytucji wnioskować. Często u doradcy można nawet złożyć wniosek do niektórych banków.

Doradca kredytowy może też pomoc w wynegocjowaniu w instytucjach finansowych lepszych warunków dla klientów, którzy zgodnie z jego wiedzą na to zasługują. Są sytuacje, w których banki przygotowują spersonalizowaną ofertę lub zmieniają nieco warunki właśnie dzięki ingerencji pośrednika. Każde obniżenie parametrów kredytu hipotecznego to ogromna oszczędność.

Oczywiście skorzystanie z usług dorady finansowego pozwala zaoszczędzić czas i uniknąć stresu, czy niepotrzebnych błędów, jak obniżenie scoringu w BIK-u poprzez złe zapytania.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here