jak wykopać bitcoina

Dla inwestorów, którzy kupowali bitcoina tuż po jego wprowadzeniu do obiegu, teraz bez wątpienia mogą realizować pokaźne zyski. Kurs tej kryptowaluty na przestrzeni ostatnich lat poszybował do kolosalnych poziomów. Polski internauta w 2010 roku mógł kupić jednego bitcoina za zaledwie 86 groszy. Obecnie 1BTC kosztuje aż około 27 000 złotych. Jest to cena wręcz oszałamiająca. Mimo tak wysokiego poziomu cenowego prognozy dla bitcoina sa zachwycające – jego kurs ma jeszcze rosnąć. Dlatego warto nadal w niego inwestować. Aby nabyć tę kryptowalutę można zastosować dwa rozwiązania: kupić ją na giełdzie lub wykopać. Jak wykopać bitcoina? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Jak wykopać bitcoina?

Kopanie bitcoinów wbrew nazewnictwu nie ma nic wspólnego z górnictwem. Po prostu nazewnictwo górnicze – kopanie, koparki, kopalnie – idealnie pasuje do procesu uzyskiwania bitcoinów. Kopanie to nic innego jak próba różnica bloku w blockchain poprzez rozwiązanie problemu kryptograficznego. Po rozbiciu bloku, wytwarza się nowy bitcon.

Aby móc dokonać takiej operacji nie wystarczy zwykły laptop czy też komputer osobisty – zajęło by to im jakieś kilkaset tysięcy lat. Temu zadaniu może sprostać jedynie wysoko wyspecjalizowany sprzęt o dużej mocy obliczeniowej, którego nie kupisz w sklepie z komputerami. Urządzenia do kopania bitcoinów – koparki, oparte są na układach ASIC i są nieprogramowalne. Można je kupić bezpośrednio od producenta lub używaną od innego użytkownika sieci.

Czy kopanie bitcoinów się opłaca?

Kiedy już wiesz jak wykopać bitcoina, musisz się zastanowić czy to tak naprawdę się opłaca. Kiedy już upatrzymy sobie odpowiednią koparkę i będziemy znać jej cenę, to przed zakupem warto poczynić trochę kalkulacji. Trzeba przede wszystkim ocenić w jakim czasie będzie ona w stanie wykopać bitcoina. Musimy uwzględnić jaki będzie pobór prąd i jaki koszt za tym pójdzie. Musimy również liczyć się z tym, że kopalnie, w których będziemy kopać pobierają prowizję. Warto również pamiętać, że opłacalność wydobywania bitcoina jest cykliczna i mocno skorelowana z jego kursem.

Prognozy dla bitcoina

Jeśli kopanie bitcoina jest dla ciebie zbyt skomplikowane i czasochłonne, zawsze możesz nabyć tę kryptowalutę na giełdzie. 1BTC kosztuje obecnie około 27 000 zł. To duże pieniądze, i pewnie zastanawiasz się czy warto w ogóle wchodzić w taką inwestycję, kiedy kurs jest już tak wysoko. Analitycy są jednak raczej zgodni co do tego, że kurs bitcoina nadal będzie rósł. Jest to prawdopodobne o tyle, że jak wiadomo ilość bitcoina w obiegu jest ograniczona. W maksimum w obiegu będzie około 21 milionów jednostek tek kryptowaluty. Jeśli zachowa ona swój dotychczasowy poziom popularności to z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, ze cena bitcoina osiągnie w niedługim czasie kolejne szczyty. Wydaje się więc, że jest to inwestycja o minimalnym ryzyku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here