inwestowanie w bitcoin

Inwestorzy od lat przyzwyczajeni do handlowania akcjami, kontraktami terminowymi czy też walutami ostatnimi czasy zyskali nowe możliwości osiągania zysków. Stało się tak za sprawą bitcoina, którego pojawienie się na na rynku w 2009 roku kazało nam na nowo zdefiniować pojęcia walut i finansów. Bitcoin coraz najbardziej zagarnia dla siebie sferę płatności internetowych, jest również uznawany przez państwa i instytucje finansowe. Co więcej – prognozy jakie analitycy stawiają przez bitcoinem co bardzo optymistyczne. Dlatego inwestowanie w bitcoin jest i nadal będzie opłacalne.

Inwestowanie w bitcoin

Aby móc zakupić bitcoina powinieneś zarejestrować się na jednej z giełd dedykowanej do handlu na tej kryptowalucie. Obecnie cena jednego bitvoina oscyluje wokół 27 000 zł. To spora suma. Jednak wydaje się, że mimo tak wysokiego kursu zakup bitcoina nadal jest opłacalny. W świetniej pozycji są inwestorzy, którzy bitcoina kupuli parę lat temu. Pomijając jego pionierskie czasy, kiedy kosztował grosze, jeszcze 2012 roku można było go nabyć za 41 zł. W późniejszych latach kurs poszedł znacznie w górę osiągając 4000 zł w 2016 roku.

Obecna cena bitcoina może zniechęcić do jego zakupu. Jednak inwestowanie w bitcoina jeszcze długo będzie opłacalne jeśli założymy, że jego popularności nie zmaleje. Dzięki temu, że w obiegu może być tylko ograniczona ilość tej kryptowaluty – około 21 milionów – to jej cena powinna systematycznie rosnąć. Są to wiec doskonałe wieści dla potencjalnych inwestorów, którzy jeszcze się wahają przez podjęciem ostatecznej decyzji.

Wydobywanie bitcoinów

W bitcoina możesz zainwestować też w inny sposób. Zakup jednostki BTC na giełdzie to nie jedyny sposób na nabycie tej cennej kryptowaluty. Innym interesującym sposobem jest tzw. wydobywanie bitcoinów przy użyciu koparek. Wydaje się do dość zakamuflowane sformułowanie bowiem nie ma nic wspólnego górnictwem. Wydobywanie czy też kopanie bitcoinów to po prostu próba rozbicia bloków systemu blockchain poprzez rozwiązanie problemu kryptograficznego. Można tego dokonać przy pomocy koparek – urządzeń o dużej mocy obliczeniowej. Zwykłe laptopy z tym zadaniem sobie nie poradzą.

Koparki do wydobywania bitcoina nie kupisz w sklepie komputerowym. Możesz spróbować zdobyć ją bezpośrednio od producenta lub zakupić używaną od innego górnika. Najpierw jednak warto przeprowadzić wstępne kalkulacje, które pozwolą ocenić ci, czy taka inwestycja ma sens. Innymi słowy- czy będzie opłacalna. W tym celu musisz uwzględnić szereg czynników takich jak: cena koparki, czas potrzebny jej na wydobycie bitcoina, pobór i koszt prądu, prowizję, którą pobierze kopalnia oraz prognozy co do oscylacji kursu bitcoina. Opłacalność wydobywania bitcoina jest bowiem mocno skorelowana z jego kursem. Nie uwzględnieni prognoz co do jego kursu nie pozwoli na uzyskanie wiarygodnym kalkulacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here