dziennikarz

O pracy na takim stanowisku marzy z pewnością nie jedna osoba. Do tego ciągną przede wszystkim zarobki, ale i sława, która może przyjść po podjęciu się pracy w tym zawodzie. Nie każdy nadaje się jednak do pracy w mediach. Do wykonywania takich obowiązków zawodowych potrzebne są zdolności oraz pewne predyspozycje. Czym dokładnie zajmuje się dziennikarz? Jak nim zostać? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-dziennikarzem/

Co należy do obowiązków dziennikarza?

Taka praca nie tylko jest fascynująca, ale również niestety wyczerpująca. Ciągła pogoń za wydarzeniami oraz konieczność bycia na miejscach, w których coś się akurat dzieje, w sprawie, że dziennikarze bardzo często pracują znacznie większym wymiarze pracy, niż tradycyjny 8 godzin. Jeżeli moglibyśmy spróbować swoich sił w tym zawodzie, musimy jednak spełniać warunki, aby takim dziennikarzem zostać. Praca dziennikarza polega na poszukiwaniu i opracowaniu materiałów, które w późniejszym czasie prezentowane są w środkach masowego przekazu takich jak telewizja, radio czy prasa.

W zależności od miejsca pracy osoby wykonują swoje obowiązki zawodowe, dzieląc się między innymi na dziennikarzy: telewizyjnych, prasowych oraz radiowych. Taki podział stosowany jest często, w zależności od tematyki, w której specjalizuje się dany dziennikarz. W taki sposób można mówić o dziennikarzach: sportowych społecznych politycznych gospodarczych i śledczych.

Jak zostać dziennikarzem?

W przeciwieństwie do redaktora, dziennikarz ma ciągły kontakt z ludźmi, musi opuszczać swoje miejsce pracy, aby przeprowadzić wywiad czy pozyskać materiał z danego miejsca. W związku z tym powinien być otwartym na świat i dokazywać się umiejętnościami miękkimi. Należy też pamiętać, że przyszli kandydaci na to stanowisko muszą spełniać potrzebne wymagania. Muszę umieć odnaleźć się w redakcji, telewizji i radiu oraz wykazywać się umiejętnościami pisania na wybrany temat w interesujący sposób. Aby wykonywać taki zawód, nie potrzebny jest kierunkowe wykształcenie. Dziennikarzami są często ludzie, którzy potrafią pisać i to właśnie z tego względu niepotrzebny jest ukończony kierunek.

Zobacz też: http://bimas.pl/lekarz-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here