farmaceuta

Praca farmaceuty kojarzy nam się zazwyczaj osobą, która pracuje w aptece. Jednak wykonując ten zawód możemy pracować w naprawdę różnych miejscach. To oczywiście ma wpływ na wysokość zarobków. Na to prawdopodobnie wpływ będzie miał również doświadczenie, specjalizacja oraz sumienność wypełnianiu swoich obowiązków zawodowych. Miejsca pracy większości farmaceutów w Polsce skłaniają się jednak ku aptekom. Ile jest w stanie zarobić farmaceuta w aptece ogólnej oraz Jak wyglądają zarobki w innych miejscach w pracy? Jesteście ciekawi? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-farmaceuta/

Ile zarobi farmaceuta w aptece ogólnej?

W aptece ogólnodostępnej, którą odwiedzamy bardzo często, farmaceuta zarobi przeciętnie 4800 zł brutto. To wynik jedynie dla przeciętnego pracownika apteki. Nieco więcej zarobi kierownik takiej placówki, ponieważ jego wynagrodzenie będzie wynosiło około 2700 zł brutto. Do tego potrzebna będzie jednak doświadczenie, dodatkowe szkolenia specjalizacji oraz zaufanie właściciela apteki. Jeżeli jesteśmy kierownikami hurtowni leków, zakres naszej odpowiedzialności nieco się zwiększy. Nie musimy jedynie orientować się do czego dane leki służą, ale również wykazywać się swoimi zdolnościami logistycznymi. Dobry kierownik hurtowni wie, gdzie powinny trafić oraz w jakiej ilości leki do apteki. To odbija się na wysokości jego pensji. Przeciętnie jako kierownik hurtowni farmaceutycznej jesteśmy w stanie zarobić 9200 zł brutto. Jeżeli jednak posiadamy własną aptekę, możemy liczyć na zarobki wynoszące nawet 14000 zł brutto. Nasuwa to pewne wnioski, że dobrze jest czasami pracować na własny rachunek. Warto więc zaryzykować i spróbować swoich sił jako przedsiębiorca prowadząc własną aptekę.

Jak wygląda wynagrodzenie w aptekach szpitalnych?– wysokość wynagrodzenia farmaceuty

Najniżej Ile może zarobić osoba w aptece wedle ustawy wynosi 2847 zł brutto. Wynika to z tego, że posiadamy zawód medyczny zatrudniony w podmiocie leczniczym kropkę znasz zarobek uzyskamy bez żadnej specjalizacji. Jeżeli wyrobimy sobie specjalizacja nasza płaca wzrośnie do nawet 4095 zł brutto. W 2021 roku te kwoty dodatkowo wzrosną. Zarobki farmaceuty będą wynosiły odpowiednio 3651 zł dla farmaceuty bez żadnej specjalizacji i 5251 zł dla farmaceuty ze specjalizacją.

Zobacz też: http://modelstory.pl/w-jaki-sposob-zostac-technikiem-zywnosci/

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here