czy swiadczenie pielegnacyjne wlicza sie do lat pracy

Często planując swoją ścieżkę kariery, człowiek skrupulatnie stara się obliczyć ile lat powinien przepracować, aby otrzymać emeryturę, która należy mu się przecież za sumę włożoną w odpowiednie składki.Czy świadczenie pielęgnacyjne wlicza się do lat pracy?

Odkładanie na emeryturę

Czy świadczenie pielęgnacyjne wlicza się do lat pracyPodobno obliczono, że jeśli człowiek odkładałby ze swojej wypłaty, co miesiąc tyle ile pobierane zostaje z jego wypłaty mógłby żyć po zakończeniu pracy na dość godziwym i w zasadzie wysokim poziomie. Jednak takie comiesięczne odkładanie mogłoby skończyć się dla wielu ludzi tym, że tak zbierane oszczędności zostałyby rozdysponowane na inne, przecież w danej chwili palące potrzeby. Może nowy samochód, remont rozwalającej się kuchni czy łazienki lub pomoc bliskiemu w potrzebie. Ludzie mają problemy z oszczędzaniem i obrotem pieniędzmi. Wielu rzeczy w tym względzie muszą się dopiero uczyć na własnych błędach. Temat pieniędzy jest i był w naszym kraju tematem tabu. Czy wynika to z naszej przeszłości komunistycznej, w której każde dodatkowe przychody musiały być utajone dla dobra jednostki i jej rodziny. A może jednak z innego powodu? Tego nie wiadomo.

Jak nauczyć się oszczędzać?

Dorośli sądzą, że zagadnienie to nie jest przeznaczone dla dzieci, w szkole nie ma stosownych przedmiotów uczących konkretnego obchodzenia się z dochodami i sposobów praktycznego obliczania bilansu wydatków i wpływów. Wiele osób nawet nie zauważa różnicy między pojęciami dochodu a przychodu. A przecież wszystko to jest istotne w dorosłym życiu. Stare przysłowie mówi:, Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Warto uświadamiać już najmłodszych z domowym budżetem. Uczyć ich oszczędzać, aby były w stanie przeliczać, na co mogą sobie w danej chwili pozwolić, a na co nie. Takie konsekwentne stanowisko wobec dzieci, mogłoby pomóc im w przyszłości.

Czy świadczenie pielęgnacyjne wlicza się do lat pracy?

Kiedyś, gdy dzieci pójdą do pracy, warto żeby zaznajomiły się już wcześniej ze stosownymi definicjami i przepisami. Nigdy przecież nie wiadomo, co się może w życiu zdarzyć. Jeśli mieszkając ze starszymi osobami, które nie będą w stanie już zająć się sobą postanowią opiekować się nimi pojawi się wiele pytań i wątpliwości. Czy przysługuje mi jakieś świadczenie, czy świadczenie pielęgnacyjne wlicza się do lat pracy, czy mogę liczyć na odprowadzanie składek zdrowotnych czy emerytalnych w takich warunkach? Pytań i wątpliwości jest wiele. Nigdy też nie wiadomo, w jakim stanie będzie osoba starsza czy inna, którą dana osoba się będzie opiekować i ją pielęgnować. Zawsze należy się zastanowić nad najlepszym rozwiązaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here