Czy od umowy zlecenia płacimy fundusz pracy i fgśp

Zamierzasz zatrudnić kogoś na umowę zlecenie, a co za tym idzie zastanawiasz się nad jedną ważną kwestią, czy od umowy zlecenia płacimy fundusz pracy i fgśp?

Czy od umowy zlecenia płacimy fundusz pracy i fgśp?

Czy od umowy zlecenia płacimy fundusz pracy i fgśpOczywiście jest to dosyć często pojawiające się pytanie, w końcu bądź co bądź wielu przedsiębiorców nie nadąża z aktualnymi zmianami w prawie pracy. Dlatego na samym początku należy a raczej warto poruszyć jedną ważną kwestię, od umowy zlecenia pomimo podlegania składkom pod ZUS, zwłaszcza gdy stawka jest większa niż minimalne wynagrodzenie to trzeba opłacać takie składki. Warto tutaj dodać, iż takie składki płacą również osoby fizyczne które zatrudniają na umowę zlecenie czy też spółki oraz wspomniane firmy. Jeżeli my jako przedsiębiorcy także jesteśmy zatrudnieni na podstawię umowy zlecenia, to nas oraz innych pracowników nam podległym taka składka nie obowiązuje, zatem jest to nijako odstępstwo od normy.

Pamiętajmy więc, iż nie zawsze zatrudnienie kogoś na umowę zlecenie jest atrakcyjne pod względem samych kosztów, często są one dużo wyższe niż nam się wydaje dlatego rozważmy wszystkie za i przeciw takiego rozwiązania. Jeżeli znajdujemy się w przysłowiowym martwym punkcie, i nie wiemy czy od umowy zlecenia płacimy fundusz pracy i fgśp nawet przy powyższych założeniu a więc sytuacjach które zostały wskazane, to najlepszym posunięciem jest skorzystanie z usług księgowej. Posiada ona nie tylko aktualną wiedzę na ten temat, ale może nam pomóc właśnie w niepłaceniu tych składek, przedstawi wszystkie dostępne formy i alternatywy które warto w wielu sytuacjach wykorzystać.

Co warto wiedzieć o składach z tytułu umowy zlecenie?

Właśnie brak doświadczenia w aspekcie wspomnianych składek z tytułu umowy zlecenia, konieczności ich płacenia czy też uwzględnienia w ogólnych kosztach, to problem z jakim spotkało się bardzo wielu przedsiębiorców. Nie płacimy składek również wtedy, gdy nasz przedsiębiorca jest emerytem, a nawet pracownikiem zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę, nie musimy także uiszczać składki na fundusz pracy gdy zleceniobiorca posiada jeden tytuł ubezpieczenia jednak fgśp trzeba już w takiej sytuacji uwzględnić. Można więc śmiało powiedzieć, że skorzystanie z usług doświadczonej kadrowej jest nie tylko opcją którą należy rozważyć, lecz przede wszystkim wdrożyć w życie ona wytłumaczy nam wszystko na temat składek z tytułu umowy zlecenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here