Czy po ekonomii jest praca

Czy po skończeniu studiów ekonomicznych, możemy mieć problem ze znalezieniem pracy? Oczywiście ciężko już dziś odpowiedzieć na pytanie czy po ekonomii jest praca jak wszyscy doskonale wiemy w dzisiejszych czasach rynek jest dosyć specyficzny pod tym względem.

Czy po ekonomii jest praca?

Czy po ekonomii jest pracaDodatkowo wiele uzależnione jest właśnie od sytuacji gospodarczej, co za tym idzie ekonomistów z jednej strony nam potrzeba z drugiej ich ilość już od jakiegoś czasu jest zdecydowanie za duża. Można iść krok dalej i powiedzieć, iż obecna transformacja rynku pracy powoduje raczej potrzebę kształtowania się w zupełnie innym niż takich kierunkach. Dlatego zanim zdecydujemy się na tego typu studia, mocno zastanówmy się czy gwarantują nam one w dużym stopniu możliwość zapewnienia sobie stabilizacji zawodowej, bo to w tej sytuacji jest oczywiście najważniejsze. Trzeba patrzeć przyszłościowo a nie skupiać się wyłącznie na tym co dzisiaj, zapominać o tym że za kilka lat na ekonomistów będzie dużo mniejsze zapotrzebowanie niż aktualnie co zrozumiałe może się zdarzyć.

Niech więc każdy samodzielnie oceni swoje szanse, przeanalizuje czynniki jakie de facto pozwolą na zdobycie wiedzy na ten temat, nikt teraz nie powie nam czy po ekonomii jest albo będzie praca, rynek jak wspomniano powyżej na chwilę obecną posiada wystarczającą ilość specjalistów. Tutaj ogromne znaczenie ma również to, jaką dokładnie specjalizację wybierzemy i czy będzie ona odpowiednia pod względem nie tylko przeznaczenia, ale tego co oczekuje od nas rynek pracy.

Rynek pracy wciąż się zmienia i ciężko powiedzieć jak będzie wyglądał za kilka lat

Nie jest chyba zaskoczeniem stwierdzenie, że rynek pracy wciąż się zmienia, a nawet dosłownie kształtuje w nowym oraz dotychczas nieznanym kierunku. Mało tego, z jednej strony mówi się o kryzysie gospodarczym z drugiej wiele firm się go nie obawia, choć ciężko tak naprawdę powiedzieć co wydarzy się za kilka lat. Jeżeli więc jesteśmy na etapie wybierania kierunku studiów, jakich nas nie tylko interesuje lecz wzbudza swoistą uwagę a nawet jak powiedziano, ma nam zapewnić w przyszłości pracę, to mocno zastanówmy się nad tym jak pokierować naszym w tym zakresie życiem. Nie dopuszczajmy do sytuacji w której ukończone studia okażą się wręcz czymś zupełnie nietrafnym, a znalezienie pracy w danym kierunku będzie nie lada wyzwaniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here