Wycieczka do Armenii

Blogerzy zajmujący się podróżami, modą czy kulinariami często szukają miejsc, które w ramach swojej pracy i pasji mogliby odwiedzić, by znaleźć nowe inspiracje na ciekawe przepisy, stylizacje bądź po prostu móc polecić mniej chętnie odwiedzane przez turystów miejsca. Nierzadko taka promocja kraju i regionu przynosi wymierne efekty, dlatego biura podróży chętnie współpracują z takimi osobami, oferując im atrakcyjne warunki. Ciekawym i mało odkrytym miejscem, które warto odwiedzić jest Armenia.

Wycieczka do Armenii – poznaj smaki i historię tego kraju

Wycieczkę po Armenii rozpoczynamy w stolicy Erywaniu. Możemy już pierwszego dnia udać się na słynny bazar Gum, gdzie można kupić najlepsze lokalne przyprawy. Ciekawą propozycją może być wizyta w domowym muzeum ormiańskiego reżysera i obejrzenie jego kolekcji dzieł sztuki. Osoby podążające szlakiem różnych wyznań koniecznie powinny również odwiedzić Garni, gdzie znajduje się jedyna w Armenii pogańska świątynia, która w dodatku pochodzi z I w n.e. Można tam usłyszeć koncert na ormiańskim instrumencie, jakim jest duduk, co będzie gratką dla wszystkich melomanów poszukujących nowych, nieznanych dźwięków i instrumentów. W Geghardt można podziwiać wykuty w skale monastyr chrześcijański pochodzący z XIII wieku. Będąc w Armenii koniecznie trzeba zobaczyć również pomnik upamiętniający ludobójstwo Ormian przez Turków, a także muzeum poświęcone tym tragicznym wydarzeniom.

Wycieczki do Armenii – wizyta w fabryce brandy

Armenia słynie z doskonałych trunków, a w szczególności brandy. Na wycieczce można udać się do fabryki i zdegustować doskonały trunek. Potem można udać się na Plac Republiki, by obejrzeć pokaz grających fontann.

Wycieczka do Armenii jest połączeniem dobrej rozrywki i możliwości nauczenia się bardzo dużo o trudnej historii tego kraju. Wykonane zdjęcia, a także wpisy na blogi mogą pomóc wypromować ten zakątek świata na szerszą skalę. Takie miejsca zasługują na odpowiednią promocję, a blogerzy i influencerzy mogą ją zapewnić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here