Własna działalność czy umowa o pracę

Pracujesz na etacie i zastanawiasz się, czy nie będzie korzystniejszym rozwiązaniem założenie własnej firmy? Przed takim dylematem staje coraz więcej osób, które nie chcą pracować dla kogoś ale najzwyczajniej w świecie móc realizować się samodzielnie jako właściciel danej firmy, kreować adekwatny co do tego biznes. Jednak co jest lepsze, własna działalność czy umowa o pracę?

Własna działalność czy umowa o pracę?

Własna działalność czy umowa o pracęTutaj musimy sami odpowiedzieć na takie właśnie pytanie, a także uświadomić iż oba rozwiązania mają wbrew temu co się wydaje wady i zalety. W pierwszym przypadku może nie musimy obawiać się kogoś kto nad nami sprawuje kontrolę, jednak wszystkie błędy czy potknięcia, nieudane posunięcia mogą nas wiele kosztować oraz spadają na nasze barki. Dlatego często wręcz uważamy, iż spokojniejszym rozwiązaniem oraz dużo stabilniejszym jest właśnie wspomniana praca na etacie, z czym zresztą trzeba się w pewnym stopniu zgodzić.

Dodatkowo mamy określony zakres jasno sprecyzowanych obowiązków, nie musimy martwić się prowadzeniem firmy, a skupić tylko na zadaniach nam powierzonych jako ewentualny co za tym idzie pracownik. Nie od dziś wiadomo, że jednak sama praca na etacie nie pozwala nam na kreatywne czy samodzielne działanie, hamuje nasz rozwój zawodowy a nawet ogranicza pewne co za tym idzie możliwości zaprezentowania potencjału jaki posiadamy. Jest to jednocześnie znam, iż czas zdecydować się na własną działalność oraz wykonać w tym kierunku niezbędne co za tym idzie posunięcia.

Prowadzenie firmy to nie lada wyzwanie, ale daje większe możliwości niż praca na etacie

Nie śpieszmy się jednak z otwieraniem firmy, tutaj bardzo ważne jest przeanalizowanie wszystkiego z czym związane jest jej prowadzenie, z drugiej strony jeżeli jednak jesteśmy zmotywowani do działania to nie ma na co czekać. Na pewno wiele osób bardzo szybko zderzy się ze swoistą rzeczywistością, uświadamiając sobie iż może są niezależni ale biorą na swoje barki ogromną odpowiedzialność, wszelkie niepowodzenia spadają na ich rachunek. Warto więc mocno się zastanowić nad tym, czy własna działalność jest znacznie lepszym posunięciem niż posiadanie umowy o pracę, może się bowiem okazać iż jest zupełnie inaczej a my po prostu powinniśmy nie ponosić zbędnego ryzyka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here