Rolki termiczne – o czym warto wiedzieć?

0
831

Rolki termiczne są przedmiotem, którego nie może zabraknąć w żadnej firmie usługowej czy sklepie. Są to miejsca, w których wymagane jest zachowanie ewidencji sprzedaży dlatego to niezbędny element takich miejsc. Każda osoba, która korzystała kiedyś z kasy fiskalnej, wie, jak szybko takie rolki się kończą. Jeśli już do tego dojdzie, możemy ja zakupić na zaufanej oraz profesjonalnej stronie https://sklep.oznaczenia.net/pol_m_DLA-FIRM_Rolki-termiczne-170.html.

Właściwości rolki termicznej

Niemalże każda kasa fiskalna, jaka jest obecnie dostępna na rynku, oparta jest na technologii druku termicznego. Rodzaj sprzedawanych budynków, usług czy działalności nie ma większego znaczenia. Kasa fiskalna jest konieczna jako cześć sprzętu biurowego. Według prawa każda zużyta rolka termiczna powinna być przetrzymywana przez 5 lat i czekać na ewentualną kontrolę Urzędu Skarbowego. Jeśli chodzi o klientów, to rolka jest jedynie wykorzystywana w celu wystawienia paragonu. Jeśli chodzi o właściciela przedsiębiorstwa, to powinny być one wytrzymałe, a druk tak wyraźny, jak to możliwe. Jest to kluczowe, gdyż przez okres wspomnianych wcześniej 5 lat, muszą być one czytelne, a ich jakość musi być idealna.

Termiczne rolki są również używane w parkometrach czy terminalach płatniczych. Można powiedzieć, że niemalże każdy sklep czy miejsce oferujące usługi je posiada. Możemy je także bez problemu znaleźć w większości domów, jako paragony czy gwarancje.

Rodzaje oraz rozmiary rolek termicznych

Mamy do wyboru naprawdę sporo rozmiarów rolek termicznych. Ich wybór jest zależny od tego, jaką kasę fiskalną posiadamy. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich wybór. Należy wybrać taki rozmiar, aby były one wręcz idealnie dopasowane, gdyż w przeciwnym razie druk nie będzie się mieścił. Najbardziej popularnym oraz klasycznym rozmiarem jest 57 × 30. Jednak możemy się spotkać ze znacznie większymi rozmiarami. Największe rolki do kas fiskalnych mogą mieć nawet kilkadziesiąt metrów ! Jeśli tylko tego oczekujemy, to możemy spersonalizować rolki pod nasze potrzeby.

Równie ważna, jak rozmiar, jest gęstość oraz grubość papieru. Podstawowa wartość wynosi 55 g na m2. Jest to cecha, na którą warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu, gdyż to od niej będzie zależała jakość czytelność oraz trwałość druku.

Zasada działania rolek termicznych

Rolki termiczne przeznaczone do kas fiskalnych są wykonywane z emulsji termoczułej, powierzchni zabezpieczającej oraz papieru bazowego. Emulsja termoczuła jest wyposażona w sensybilizator, jest on niezwykle czuły na temperaturę, jaka pojawia się podczas pracy głowicy drukarki. Podczas samego drukowania dochodzi do stopienia sensybilizatora. Skutkiem tego jest ciemny, wyraźny nadruk na papierze. Najzwyklejszy papier stosowany w drukarkach biurowych nie nadaje się do takich zadań i po żadnym pozorem nie należy go wykorzystywać do takich celów. Może to skutkować uszkodzeniem kasy fiskalnej. Takie urządzenie nie jest tanie i nikt z nas nie chciałby uszkodzić takiego sprzętu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here