Praca w policji czy warto

Zła sława policjanta już powoli mija, policjant zaczyna kojarzyć się obywatelowi z porządkiem i sumiennością. Coraz częściej do policji przyjmowani są młodzi ludzie, nierzadko po studiach. Odnotowano coraz więcej przyjęć kobiet na stanowisko funkcjonariusza, to również ociepla wizerunek policji. Kiedyś policjant miał wydźwięk pejoratywny. Dzisiaj ulega to zmianie, policja pracuje nad swoim wizerunkiem, policjanci przechodzą specjalne kursy, uczą się współpracy. Dużą rolę w zmianie wizerunku władzy mają media, które nagłaśniają wszelkie kontrowersyjne sprawy z udziałem policjantów. Dużo młodych ludzi zadaje sobie pytanie: praca w policji czy warto?

Praca w policji czy warto?

Praca w policji czy wartoPrzyszli stróżowie prawa kuszeni są przywilejami socjalnymi oraz stosunkowo wysokimi zarobkami i możliwościami awansu. Żeby zarabiać dużo trzeba być na wysokim stanowisku. Niewątpliwym plusem jest przywilej przejścia na emeryturę stosunkowo szybko, w porównaniu z innymi zawodami, po osiągnięciu wieku emerytalnego byli policjanci zaczynają karierę w innej branży, często w ochronie, zakładają biura detektywistyczne, albo po prostu odpoczywają i oddają się w pełni swojemu hobby. Praca w policji to nie tylko sama sielanka, osoba, która stara się o posadę funkcjonariusza powinna być silna psychicznie i fizycznie. Aby dostać się do policji trzeba przejść test sprawnościowy, a także test psychologiczny. Osoby wrażliwie mogłyby nie poradzić sobie z niektórymi sytuacjami, policjant musi radzić sobie z emocjami i trzymać je na wodzy. A osoby niesprawne fizycznie mogłyby być przeszkodą w interwencjach.

Warunki jakie musi spełnić przyszły policjant

Przyszły policjant musi mieć również czystą kartotekę, czyli nie może być karalny. Policjantem może zostać tylko osoba posiadająca obywatelstwo polskie oraz minimum średnie wykształcenie. Najważniejszym minusem pracy w policji, o którym należy wspomnieć, jest niebezpieczeństwo, które niesie ze sobą niejedna interwencja. Często policjanci narażają swoje zdrowie i życie. Wiadomo, że niektóre funkcje są mniej niebezpieczne inne nieco bardziej, ale ryzyko istnieje prawie na każdym stanowisku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here