Jak wybrać kancelarię notarialną?

Kancelaria notarialna to miejsce, z którym na pewno każdy z nas choć raz w życiu się spotka. Dlaczego? Otóż dokumenty otaczają nas dzisiaj ze wszystkich stron – akty prawne, testamenty, umowy w pracy. We wszystkich tych sprawach pomocny może nam być notariusz z kancelarii notarialnej.

Notariusz – osoba zaufania publicznego

Powiedzmy jednak na początek kilka słów o tym, kim w zasadzie jest notariusz. Otóż jest to prawnik, mianowany na to stanowisko przez Ministra Sprawiedliwości. Jego zadaniem najogólniej rzecz ujmując jest czuwanie nad zgodą z prawem różnych czynności. Tę funkcję notariusz pełni poprzez sporządzanie aktów, dokumentów, sporządzanie poświadczeń, wypisów, odpisów, wyciągów z dokumentów, wpisów do ksiąg wieczystych itp. Generalnie notariusz będzie tą osobą, która pomoże nam stwierdzić prawdziwość umowy, spisać testament, wykonać intercyzę itp.

Najlepsza kancelaria notarialna

Pozostaje jednak jeszcze kwestia tego, jak wybrać naprawdę dobrą kancelarię notarialną? Otóż warto zastosować się do poniższych kroków.

1 krok – odpowiedni profil kancelarii notarialnej

Na początek warto zauważyć, że różne kancelarie notarialne zajmują się nieco innymi sprawami. Choć generalnie profil ich działania jest podobny, to jednak każda się w czymś specjalizuje np. w spadkach, w ochronie firm. Wybierzmy tę, która najlepiej pasuje naszym celom.

2 krok – informacje z Internetu

Następnie warto popatrzeć, jak przedstawiona jest dana kancelaria notarialna w Internecie. Zwróćmy szczególną uwagę na to, jakie ma opinie i komentarze. Nie jest to może najbardziej obiektywne źródło informacji, niemniej jednak powtarzające się na coś skargi powinny nas nieco zaniepokoić. Warto również spojrzeć, jak wygląda strona internetowa danej kancelarii, jakie są ceny itd.

3 krok – osobista wizyta

Na koniec trzeba oczywiście wybrać się osobiście do danej kancelarii po to, aby porozmawiać z osobami, które by miały prowadzić nasze sprawy, sprawdzić, jak tam traktowany jest klient, czy na pewno możemy spodziewać się rzetelnej i konkretnej obsługi czy może jednak niekoniecznie itp. Warto również podkreślić, że musimy mieć koniecznie zaufanie do naszego prawnika i się z nim dogadywać – to bardzo ważne sprawy, których nie można bagatelizować!

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here