Firmowa strona www - jaka powinna być?

W dzisiejszych czasach chyba nikt nie ma wątpliwości, co do tego, że firma powinna posiadać stronę www. Dzięki witrynie można zaprezentować swoje usługi, przedstawić historię firmy, zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z naszej oferty. Jak powinna wyglądać firmowa strona www?

Funkcjonalność i prostota

Obecnie trudno znaleźć strony firmowe, która byłyby przeładowane kolorami, grafikami, animacjami, już dawno minęły czasy, w których taka estetyka była akceptowalna. Obecnie większość grafików podczas tworzenia stron internetowych stawia na minimalizm i jest to jak najbardziej dobry kierunek. Witryny internetowe najczęściej są proste w formie i odbiorze. Przeważnie jest to białe tło, czarna czcionka oraz ładne zdjęcia. W tym wypadku bardzo ważną kwestią jest tekst. Opis firmy, opisy produktów czy usług muszą być unikalne, ważne jest to, aby były napisane w taki sposób, aby potencjalnych klient zainteresował się ofertą. Dobrą opcją jest wynajęcie copywritera, która specjalizuje się w tego typu rzeczach.Oprócz eleganckiej szaty graficznej bardzo istotna jest także funkcjonalność witryny, co oznacza, że musi się szybko ładować, a odnalezienie poszczególnych podstron nie powinno stanowić problemu. Tworzenie stron internetowych warto oddać w ręce specjalistów, najlepiej skorzystać ze wsparcia agencji marketingowej, ponieważ w tym wypadku nad stroną będzie pracować kilka osób.

Wysoka pozycja strony www w wynikach wyszukiwania

Tak samo, jak tworzenie stron internetowych, specjalistom powinniśmy powierzyć również kwestie pozycjonowania. Wysoka pozycja strony www w Google jest ważna, to szansa na zdobycie większej liczby klientów, co oczywiście przekłada się na zyski. W tym wypadku trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż rezultaty działań pozycjonujących można będzie zauważyć dopiero po kilku miesiącach. Jeżeli chodzi o wybór specjalistów, to takie usługi najczęściej można znaleźć w ofercie agencji marketingowych. Decydując się na taką współpracę, należy prosić o przedstawienie miesięcznych raportów z wykonanych działań, dzięki temu będziemy mieć pewność, że usługa jest prowadzona jak należy i firma działa na naszą korzyści. Niestety na rynku można znaleźć dużo nierzetelnych firm, należy mieć to na uwadze i zachować ostrożność podczas szukania fachowców od pozycjonowania.

Tworzenie stron internetowych to jedno, pozycjonowanie to kolejna rzeczy, w którą warto zainwestować. Pamiętajmy, że obecność firmy w sieci w dzisiejszych czasach to podstawa.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here