Czy istnieje szansa na to, aby móc rozwiązać stosunek pracy bez konieczności oraz potrzeby składania wypowiedzenia?

Jak rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?

Jak rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzeniaOczywiście istnieje taka alternatywa o czym zapomina wiele osób, niejednokrotnie i w wielu przypadkach nie bierzemy jej nigdy pod uwagę, a nawet całkowicie zapominamy, iż istnieje coś takiego jak obustronne rozwiązanie umowy o pracę. Jest to też ukłon w stronę pracownika ze strony pracodawcy, zatem jest to opcja jak rozwiązać umowę o pracy bez wypowiedzenia choć na pewne ustępstwa muszą zgodzić się obie strony. Tracimy nie tylko część pensji ale również sam pracodawca może szybciej pozbyć się pracownika, który z jego firmą czy adekwatnym do tego stanowiskiem pracy nie wiąże żadnej przyszłości.

Można powiedzieć więcej, a mianowicie nam umożliwi nie tylko szybszą rezygnację z pracy i znalezienie zatrudnienia w innym miejscu, pracodawca co za tym idzie nie musi się martwić czy jego pracownik w okresie wypowiedzenia będzie się przykładał do określonych obowiązków. Niestety niektórzy przez okres wypowiedzenia potrafią symulować choroby i przechodzą na zwolnienie chorobowe, nie ma sensu stosować takich posunięć skoro istnieje szansa aby zrobić to na jasnych oraz przejrzystych zasadach. Dodatkowo w sposób odpowiedni pożegnać się z firmą, kierownictwem, właścicielem czy naszym szefem, pozostawiając po sobie wyłącznie dobre co za tym idzie wrażenie.

Zapytaj się swojego szefa o możliwość rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron

Zapytajmy więc naszego szefa, o możliwość rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron, jednocześnie przekonajmy się czy zgodzi się na takie właśnie rozwiązanie. Jeżeli więc zależy nam na czasie a nie czekać do momentu w którym wypowiedzenie umowy o pracę wejdzie w życie, to takie obustronne porozumienie ma jak najbardziej uzasadniony sens. Niech więc stanie się to opcją nie tylko którą weźmiemy pod uwagę, ale zastosujemy gdy obie strony nie będą stwarzać jakichkolwiek problemów gdy idzie o rozwiązanie za porozumieniem stron umowy o pracę. Pamiętajmy jednak na jakich zasadach się to odbywa, tym samym zapoznajmy się z informacjami co traci i zyskuje każda ze stron, oraz co najważniejsze na jakie ustępstwa trzeba w tej sytuacji iść.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here