Czy po szkole policealnej jest praca

Nauka w szkole policealnej ma przygotowywać do pracy w konkretnym zawodzie i trwa od dwóch do czterech semestrów. W tym czasie słuchacz zdobywa konkretną wiedzę teoretyczną i praktyczną oraz odbywa praktyki zawodowe. Szkoła policealna jest korzystnym wyborem dla osób, które mają sprecyzowane zainteresowania. Wiele z pośród szkół policealnych jest darmowych i kończy się egzaminem państwowym oraz otrzymaniem tytułu technika. Wiele osób zastanawia się czy po szkole policealnej jest praca. W wielu zawodach konkretna wiedza praktyczna wystarczy by zdobyć stałą i dobrze płatną pracę.

Czy po szkole policealnej jest praca?

Czy po szkole policealnej jest pracaW ostatnich latach wskaźnik osób podejmujących studia wyższe uległ znacznemu wzrostowi. Ta tendencja sprawiła, że paradoksalnie ciężej zdobyć pracę osobom z wyższym wykształceniem, które często podczas pięcioletnich studiów magisterskich nie zdobywają istotnego doświadczenia zawodowego. Na rynek pracy trafiają osoby bez doświadczenia i wiedzy praktycznej, które w dodatku mają nierealistyczne oczekiwania finansowe. Słuchacz szkoły policealnej ma zazwyczaj możliwość pogodzenia nauki z pracą. Wykłady odbywają się wieczorami lub w weekendy, pozwalając na podjęcie równoległej pracy zawodowej. Dużym atutem szkół policealnych jest nauka języka obcego, która umożliwia absolwentom poszukiwanie pracy także na rynkach zagranicznych.

Kierunki w szkołach policealnych

Kierunki w szkołach policealnych odpowiadają zazwyczaj zapotrzebowaniu na rynku pracy. Popularnością cieszą się kierunki medyczne: asystentka stomatologiczna, higienistka, masażysta czy asystent medyczny. Wiele kierunków nastawionych jest na opiekę nad osobami starszymi oraz dziećmi: opiekunka dziecięca, opiekun osób starszych, opiekun domu pomocy społecznej. Inne kierunki pozwalają na podjęcie pracy biurowej: technik bhp, archiwista, rachunkowość. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również kierunki dotyczące makijażu i wizażu, np. technik usług kosmetycznych, a także technik informatyk czy technik florystyk. Odpowiadając na pytanie czy po szkole policealnej jest praca, warto podkreślić, że statystyki wskazują na utrzymujące się zainteresowanie tego rodzaju szkołami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here