Zwolniłem się z pracy czy przysługuje mi zasiłek

Niekiedy zdarzają się sytuacje, kiedy mamy dosyć pracy zawodowej i marzymy o tym, aby się zwolnić i podjąć się innego zajęcia zarobkowego. Ludzie pytani o to, czy lubią swoją pracę niepowiadającą bardzo różnie. Niektórzy traktują ją jako pasję i cieszą się, że za jej realizowanie dostają jeszcze dochody. Jest to wymarzona sytuacja do pozazdroszczenia.

Czy warto zwolnić się z pracy?

Zwolniłem się z pracy czy przysługuje mi zasiłekNie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Dzieje się tak z wielu powodów. Być może musiał szybko podjąć pracę, czego konsekwencją jest to, że długo tkwi w jednej branży. Szczególne brzemię ciąży na żywicielach rodziny, których pensja bardzo dużo wnosi do budżetu domowego. Jeśli trzeba utrzymać rodziną nie można od tak po po prostu zrezygnować z zatrudnienia. Chyba, ze mamy na oku coś innego, albo już jesteśmy gdzie indziej przyjęci lub pracodawca na nas czeka. Czasem zwolnienie się z obecnego miejsca pracy to najlepsza życiowa decyzja, które prowadzi do nowego, lepszego spojrzenia.

Zwolniłem się z pracy czy przysługuje mi zasiłek?

Pierwsze co robi osoba, która postanowiła się zwolnić to udanie się do lokalnego Urzędu Pracy i zarejestrowanie się jako osoba bezrobotna. Siedzący tam urzędnik słyszy wtedy najczęściej: Zwolniłem się z pracy czy przysługuje mi zasiłek? niestety odpowiedź jest negatywna. Zasiłek możemy otrzymać po spełnieniu określonych kryteriów, a jednym z nich jest to, że umowa o pracę musi być rozwiązana inaczej niż samodzielne zwolnienie. Najczęstsza forma rozwiązania stosunku pracy to rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. W jego wyniku przełożony i pracownik dogadują się. Najgorszym możliwym rozwiązaniem jest zwolnienie dyscyplinarne. Jednak trzeba na nie zazwyczaj zapracować bardzo negatywna opinią i zrobieniem czegoś niezgodnego z zasadami czy regulaminem. Zwykle są to naprawdę duże nadużycia lub malwersacje finansowe. W zwykłej codzienności raczej rzadko zdarza się taka forma rozwiązania umowy o pracę. dobrze jest o tym wiedzieć, ponieważ nieznajomość prawa szkodzi.

Niektórzy bardzo lubią swoją pracę, ale stracili ją w wyniku upadłości firmy. Zdarzają się i takie sytuacje. Na pewno nie są one łatwe ani dla przełożonego ani dla pracownika. Dzieje się tak ponieważ zazwyczaj bardzo przywiązujemy się z miejscem pracy, a przede wszystkim z ludźmi, których codziennie spotykamy i utrzymujemy kontakt.

To bardzo ważne, żeby wykonywać pracę, która sprawia nam dużo przyjemności i daje nam dochody, dzięki którym możemy utrzymać siebie i swoje rodziny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here