przelicznik btc na pln

Inwestowanie w kryptowaluty stało się ostatnio bardzo modne. Inwestorzy szybko zauważyli, że dzięki dynamicznym ruchom w wartości Bitcoina możliwy jest szybki zysk. Oczywiście wymagana jest do tego odpowiednia wiedza z zakresu rynków finansowych ogólnie oraz z rynku kryptowalut. Najpopularniejszą kryptowalutą jest obecnie Bitcoin. Aby skutecznie zarabiać na wahaniu kursu Bitcoina niezbędny jest odpowiedni przelicznik BTC na PLN. Bez dynamicznie działającego przelicznika oraz wykresów z historią kursu nie będziemy mogli realnie ocenić możliwości spadku lub wzrostu Bitcoina w przyszłości.

Przelicznik BTC na PLN – Internetowe kantory

Kurs BTC w internetowych kantorach się różni. Kantory te działają dokładnie tak samo jak tradycyjne kantory, w których możemy wymieniać waluty. Ich zarobek to różnica pomiędzy ceną sprzedaży a ceną skupu. I podobnie jak w tradycyjnych kantorach przed dokonaniem transakcji warto rozejrzeć się i sprawdzić kursy w wielu różnych kantorach, gdyż może się okazać że rozstrzał cenowy jest dosyć spory.

Wszystkie polskie kantory oferują szybkie płatności internetowe typu PayU czy Przelewy24 więc z szybkością dokonania zakupu nie będziemy mieli problemów.

Kopanie Bitcoinów

Zdobywanie Bitcoinów w celu ich późniejszej zamiany na złotówki nie musi tylko polegać na ich kupnie na różnego rodzaju giełdach czy kantorach. Bitcoiny można również zdobyć posiadając odpowiednio mocny komputer. I nie mówimy to o komputerze, na którym możemy uruchomić najnowsze gry z maksimum detali. Mowa tu o znacznie bardziej zaawansowanych zestawach składających się głównie z wielu, czasem nawet kilkunastu, kart graficznych połączonych w jedną maszynę.

Procesory umiejscowione w kartach graficznych są wydajniejsze od chipów z tradycyjnych procesorów komputerowych. Dlatego też do budowania tzw „koparek Bitcoinów” używane są karty graficzne.

Taka „koparka” posiada nieprzeciętną moc obliczeniową i podłączona do sieci Bitcoin udostępnia ją całej sieci umożliwiając działanie. Jako rekompensata na konto właściciela koparki mogą zostać dostarczone określone ilości lub ułamki BTC. O ile oczywiście moc zestawu „kopiącego” jest odpowiednio duża.

Cały proces nie jest jednak tak łatwy jak się wydaje. Po pierwsze zestaw służący do miningu (inna nazwa kopania BTC) jest niesamowicie drogi jak na polskie warunki. Najtańszy sensowny zestaw możemy kupić za 10000 zł a od razu trzeba powiedzieć, że dobrze byłoby wydać kilka razy tyle by mieć zadowalające efekty.

Po drugie praca takiego komputera „pożera” niesamowite ilości energii. Komputer ma ogromną moc i pracuje przez całą dobę. Koszt energii elektrycznej musimy uwzględnić w szacowaniu zysków z inwestycji gdyż może to być główny element, który sprawi, że na dłuższą metę stanie się ona nieopłacalna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here