Kiedy mamy do czynienia z trudnym kredytem

Szybki zastrzyk gotówki

Potrzebne nam są dodatkowe środki finansowe, wyższe niż te, którymi dysponujemy. Logiczne więc, że pierwsze co przychodzi nam do głowy to kredyt. Z kolei jeśli mówimy o kredycie, myślimy o banku.

Bank każdorazowo weryfikuje potencjalnego kredytobiorcę pod kątem jego zdolności kredytowej (sytuacja finansowa, historia kredytowa, zobowiązania czy sytuacja rodzinna). Oznacza to, że nie każdy może liczyć na pozytywną decyzję w banku. Jednakże grono osób, które mają szansę na kredyt bankowy jest znacznie większe, aniżeli nam się to wydaje. Trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać.

Trudne kredyty

Do trudnych kredytów zaliczymy m.in. kredyty konsolidacyjne, kredyt dla zadłużonych, pożyczki konsolidacyjne, kredyt na spłatę chwilówek czy kredyt bez zdolności kredytowej. Wbrew powszechnym opiniom, bankom dobrze znane jest pojęcie – trudne kredyty. Do tej kategorii zaliczymy więc wszystkie kredyty, z którymi wiążą się problemy na etapie ich pozyskania.

Trudności w pozyskaniu kredytu mogą być spowodowane:

– nadmiernym zadłużeniem,

– opóźnieniami w spłacie,

– trudną sytuacją finansową,

– rodzajem umowy w oparciu, o którą jesteśmy zatrudnieni (źródło naszych dochodów),

– nieudokumentowanymi dochodami,

– negatywnym wpisem w BIK czy KRD,

– zbyt dużą ilością zapytań kredytowych

– wiekiem kredytobiorcy.

Te oraz wiele powodów przez, które nasza zdolność kredytowa nie jest na idealnym pułapie powodują, że mamy znacznie mniejsze szanse na pozytywną decyzję w sprawie kredytu. Może okazać się także, że każda samodzielna wizyta w placówce banku, skończy się odmową.

Jak zwiększyć swoje szanse na trudny kredyt

W tych oraz wielu innych przypadkach niezbędna jest pomoc profesjonalnego doradcy kredytowego. Jeśli staramy się o trudny kredyt, tylko z jego pomocą, mamy bowiem szanse na powodzenie.

Wiedza na temat finansów i produktów bankowych wyeliminuje składanie wielu, bezowocnych zapytań kredytowych (już trzy odmowy banku mogą przesądzić o tym, że nie otrzymamy kredytu w żadnym banku). Doświadczenie oraz znajomość specyfiki poszczególnych placówek sprawia, że pośrednik doskonale orientuje się w tym, gdzie warto wystąpić z zapytaniem kredytowym. Podpowie nam także jak, mimo problemów, które mamy, poprawić naszą zdolność kredytową.

Doradca kredytowy ma możliwość prowadzenia negocjacji z osobą decyzyjną w banku, jeszcze przed złożeniem formalnego wniosku (nie mamy takiej możliwości podczas samodzielnej wizyty w oddziale).

Z pomocą pośrednika kredytowego mamy gwarancję wsparcia na każdym etapie procesu kredytowania. Od skompletowania wniosku, przez negocjacje, aż do dnia spłaty ostatniej raty kredytu jesteśmy pod opieką profesjonalisty.

Zwiększ swoje szanse na trudny kredyt i skontaktuj się z doradcą kredytowym https://habzafinanse.com.pl/trudne-kredyty-dla-zadluzonych/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here