Jakie opakowania obsługuje depaletyzator?

0
618

Specjalistyczne, dedykowane maszyny dostępne na rynku pozwalają w znaczący sposób usprawnić proces rozpakowywania towarów znajdujących się na paletach. Trwa on znacznie krócej, dzięki czemu pracownicy mogą szybciej zająć się kolejnymi zadaniami. Przekłada się to oczywiście na jeszcze lepszą realizację składanych zamówień.

Wśród omawiany maszyn szczególną popularnością cieszy się tak zwany depaletyzator, który tego typu działania realizuje w sposób automatyczny, przy minimalnym udziale człowieka. Nie ma tu więc mowy o zbędnych opóźnieniach czy też innego rodzaju problemach, które mogą utrudnić i spowolnić pracę firmy.

Co ważne, sprzęt ten występuje na rynku w wielu odmianach i konfiguracjach, dlatego przed wydaniem pieniędzy dobrze jest dokładnie przeanalizować wszystkie kluczowe kryteria oraz parametry techniczne. Bez tego łatwo można bowiem popełnić błąd i kupić coś, co okaże się po prostu niewystarczające.

Które depaletyzatory wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Kluczową kwestią w tym przypadku wydaje się właściwe dopasowanie maszyn do specyfiki wykonywanych zadań, jak również do rodzaju wykorzystywanych towarów. Przed zakupem należy sprawdzić, z czym dokładnie kompatybilne są depaletyzatory. Rodzaje opakowań, które są obsługiwane najczęściej, dotyczą głównie butelek i puszek. Między innymi z tego właśnie powodu omawiane sprzęty bardzo często obsługiwane są przez firmy spożywcze, oferujące na przykład napoje oraz jedzenie w puszkach.

Dzięki depaletyzatorom rozładowanie tego typu towarów potrwa znacznie krócej – wszystkim zajmują się bowiem maszyny. Wystarczy odpowiednio je skonfigurować i uruchomić. Po podstawieniu palety trzeba jeszcze zdjąć z niej folię. Tyle wystarczy, by opakowania mogły zostać wykorzystane w na kolejnych etapach.

Oczywiście rodzaj obsługiwanych towarów nie jest jedynym parametrem wymagającym sprawdzenia. Spore znaczenie mają też wymiary urządzenia i maksymalna wysokość palet, które będą w nim umieszczane. Do tego dochodzi jeszcze maksymalna wydajność depaletyzatorów, podawana zazwyczaj w liczbie opakowań rozładowywanych w przeciągu godziny.

Bez względu na przeznaczenie maszyny oraz sposób jej wykonania, zawsze warto celować w modele opracowane przez sprawdzonych i cenionych producentów. Zapewniają oni bowiem dostęp do wielu sprzętów wyróżniających się wysoką jakością wykonania. Ich obsługa nie wiąże się z żadnym zagrożeniem – wręcz przeciwnie, okaże się skutecznym sposobem na znaczącą poprawę skuteczności funkcjonowania firmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here