Jak wyobrażam sobie pracę w policji

Jak wyobrażam sobie pracę w policji? Jako pracę życia, dzień pełen przygód. W wydziale prewencji. Możliwość pomagania innym. Obrony słabych przed groźnymi dla społeczeństwa jednostkami. Rzeczywistość jest jednak inna.

Jak wyobrażam sobie pracę w policji?

To praca dla wyjątkowych ludzi. Nie każdy z nas, może pracować w policji. To wyjątkowa profesja. Idealna dla tych, którzy chcą w życiu robić coś pożytecznego. Praca w policji to nie tylko noszenie munduru. Obecnie coraz mniej osób chce pracować w policji. Dawniej praca w policji dla młodych osób wydała się atrakcyjniejsza. Przyczyną są pieniądze. Coraz mniejsze stawki dla policjantów. Coraz mniej dodatków i przywilejów. Cofnięta część uprawień emerytalnych. Całość przekłada się na duże braki kadrowe. To jak wyobrażam sobie pracę w policji, zupełnie różni się od rzeczywistości. To trudny zawód. Nie wiadomo co przyniesie nowy dzień. Praca w policji to nie tylko wydział prewencji. Praca w tym wydziale jest jedną z najtrudniejszych. Na zapobieganie złym zjawiskom składają się różne zadania.

Działalność prewencyjna skierowana jest dla tych, którzy pomocy potrzebują i dla tych, którzy są zagrożeniem dla innych

Jak wyobrażam sobie pracę w policjiZadaniem policji jest nas chronić przed przestępczością kryminalną. Policja zapobiega zagrożeniom. Aby zostać policjantem i dbać o bezpieczeństwo kraju należy spełniać odpowiednie warunki. To wymagający zawód. Kandydat na policjanta musi posiadać polskiej obywatelstwo i posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Powinien mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Każdy przechodzi również testy psychologiczne. Policja dba o porządek publiczny. Policjant musi, być odporny na duży stres. Spostrzegawczy i inteligentny. Nie jednokrotnie odpowiada za życie innych ludzi.

Musi szybko podejmować słuszne decyzje. Jest to zawód zaufania publicznego. To służba w sytuacjach zagrożenia. W Polsce zatrudnionych jest dziewięćdziesiąt osiem tysięcy funkcjonariuszy policji. Jednak ta liczba maleje. Zakres obowiązków jest bardzo zróżnicowany i nie każdy nadaje się do pracy w Policji. To wyjątkowa profesja. Praca głównie w dni wolne od pracy i święta. To nie etat na osiem godzin dziennie przy biurku. To nadgodziny, niebezpieczeństwo i stres. Ma swoje wady i zalety.

[Głosów:7    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here