Internet w Poznaniu – ranking ofert

Potrzebny ci superszybki Internet? Poznań ma dla ciebie najnowocześniejszą infrastrukturę, która pozwoli zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów! Zobacz, jakie oferty warto rozważyć i na co zwrócić uwagę.

Miejsce 1: INEA

Jeśli zależy ci na tym, by mieć jak najszybszy Internet, Poznań jest dla ciebie wymarzonym miastem, ponieważ to właśnie tutaj działa INEA – dostawca oferujący najszybsze łącze w Polsce. Dzięki ofercie tego operatora możesz mieć łącze światłowodowe o szybkości 10 Gb na sekundę i to w układzie symetrycznym. Oznacza to, że prędkość wysyłania i pobierania danych są takie same, a to rzadkość na polskim rynku, gdzie upload nieraz osiąga prędkości zaledwie jednej dziesiątej downloadu. Dlatego INEA zajmuje pierwsze miejsce w naszym rankingu. Warto jeszcze wspomnieć o bogatej ofercie tego dostawcy – dla mniej wymagających klientów INEA proponuje łącza o niższej prędkości i odpowiednio niższej cenie. Poza tym operator ten oferuje także telefonię komórkową oraz telewizję cyfrową, umożliwiając łączenie różnych mediów w pakiety, co zawsze wychodzi bardziej ekonomicznie, niż ich oddzielne opłacanie.

Miejsce 2: Orange

INEA nie jest jedynym operatorem oferującym światłowodowy Internet. Poznań objęty jest też światłowodami popularnego w całej Polsce dostawcy – Orange. Tu jednak światłowody osiągają nieco niższą prędkość pobierania danych, bo do 600 Mb/s. Oczywiście to nadal bardzo duża przepustowość. Minusem oferty Orange jest jednak asymetria łącza, przy której prędkość wysyłania danych wynosi 100 Mb/s. Choć nie może się to równać z 10 Gb od INEA, to nie jest to wynik najgorszy i pozwala Orange na zajęcie drugiego miejsca w rankingu. W przypadku Orange również możliwe jest łączenie ofert na Internet i telefon – dzięki temu nie tylko zapłacimy mniej, niż opłacając te media osobno, ale do tego możemy podpisać umowę abonamentową tylko na rok (jeśli zdecydujemy się na sam Internet, minimalny okres trwania umowy to dwa lata).

Miejsce 3: Vectra

Na miejscu trzecim znalazła się Vectra, która proponuje łącze o prędkości porównywalnej do Orange, czyli do 600 Mb/s. W czym ustępuje Orange? W prędkości wysyłania danych. Choć upload jest na tym samym poziomie, to download jest tu ponad 2 razy wolniejszy i wynosi tylko 30 Mb/s. To nie tylko mniej niż Orange, to mniej, niż zazwyczaj w łączach asymetrycznych (gdzie upload standardowo wynosi 1/10 prędkości downloadu). Atutem tego operatora jest za to promocja, w ramach której za pierwsze cztery miesiące zapłacimy jedynie połowę abonamentu.

Jak widać, jeśli chodzi o szybki Internet, Poznań jest miastem wielu dobrych możliwości. Choć oferty zestawione w naszym rankingu różnią się między sobą parametrami, to wszystkie są wysokie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here