zarabianie na stronie internetowej

Zarabianie na stronie internetowej to temat, który zainteresuje każdego kto prowadzi własnego bloga. Aby nasz serwis zaczął zarabiać konieczne jest spełnienie paru wymogów, które będą punktem wyjściowym. Przede wszystkim musimy zapewnić na naszej stronie odpowiednio duży ruch. Jak to zrobić? Przede wszystkim musisz publikować ciekawe treści. Artykuły muszą być atrakcyjne i przydatne dla czytelników. Dobrze jest jeśli jesteś ekspertem w dziedzinie, o której piszesz. Twoje wiedza jest wtedy bezcenna dla innych i z pewnością będą wracać na twoją stronę. Warto również swojego bloga odpowiednio wypromować czy to przez social media czy też poprzez odpowiednie wypozycjonowanie w wyszukiwarce Google. Jeśli już jesteś na tym etapie, możesz myśleć o zarabianiu na swoim blogu. Jak to zrobić? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Zarabianie na stronie internetowej – reklama AdSense

To tzw. reklama kontekstowa. Nie zarobisz na tym kokosów ale zawsze parę groszy zasili twoje konto. Nie musisz w tym wypadku wiele robić, poza zgłoszeniem twoje strony do systemu AdSense, ustaleniu wielkości baneru reklamowego i jego umiejscowieniu na stronie i to właściwie wszystko. Google sam szuka reklamodawców i umieszcza ich reklamy na twojej stronie. Dostajesz wynagrodzenie zależne od ilości kliknięć w baner. To rodzaj reklamy kontekstowej. Użytkownikowi, który przegląda twojego bloga, wyświetlają się reklamy, które Google podsyła mu na podstawie historii jego wcześniejszych poszukiwań w internecie. Prawdopodobieństwo kliknięcia jest wiec duże bowiem są to reklamy produktów, których ostatnio poszukiwał w sieci.

Programy afiliacyjne

W tym wypadku musisz już poświecić więcej czasu i nakładu pracy. Twoja strona musi być bardzo atrakcyjna dla potencjalnego reklamodawcy i przede wszystkim zgodna z branżą w jakiej działa. Twoim zadaniem jest zareklamowanie jakieś produktu i umieszczenie przy wpisie linku afiliacyjnego, który prowadzi bezpośrednio do strony reklamodawcy, gdzie można produkt kupić. Twoje wynagrodzenie jest zależne od tego czy użytkownik sieci za pośrednictwem tego linku dokona zakupu produktu. W tym wypadku można już zarobić całkiem niezłą sumę. Branżą, gdzie bardzo dobrze rozwinięte są systemy afiliacyjne jest bankowość. Jednakże konkurencja stron o tematyce finansowej jest bardzo duża. Aby przebić się w tym gąszczu i zyskać na atrakcyjności w oczach potencjalnego reklamodawcy trzeba wykonać naprawdę mnóstwo pracy nad swoją stroną internetową.

Płatności za treści na blogu

Jeśli na blogu zamieszczasz unikatowe artykułu z niszowej dziedziny wiedzy i masz stałe grono czytelników, możesz wówczas rozważyć wprowadzenie płatności za czytanie twoich treści. Musisz jednak uważać by nie zrazić swoich czytelników. Jeśli jednak opłata nie będzie wygórowana to jest szansa, że będą skłonni zapłacić za twoją wiedzę.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

3 KOMENTARZE

  1. Mam całkiem dobrego bloga i stałych czytelników. Myślę nad wprowadzeniem odpłatności za treść ale boje się, że ich strace

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here