UŻYWANY SAMOCHÓD A LEASING – OKRES LEASINGU MOŻE SIĘ ZMIENIĆ

Leasing używanego samochodu może rządzić się innymi prawami, niż nowego, który dopiero co wyjechał z salonu. Warto o tym pamiętać przed podpisaniem umowy! Okazuje się, że zmienny może być również sam okres leasingowania używanego pojazdu. Sprawdzamy jak to wygląda w praktyce.

W jednych firmach chętniej, w innych mniej – tak to wygląda na polskim rynku, jeżeli chodzi o leasing na używane auto. Nie wszyscy leasingodawcy pałają zachwytem na myśl kupowaniu używanego pojazdu. Takie jest jednak prawo konsumenta – klient może postawić na starszy samochód, ponieważ jest to tanie i wygodne rozwiązanie, dlatego nie ma w tym nic złego.

Jaki może być maksymalny okres leasingowania używanego pojazdu?

Jest pewna zasadą, którą chętnie kierują się firmy leasingowe. Mówi ona o tym, że nie powinna wystąpić sytuacja, w której wiek pojazdu, a także sam okres leasingu będą dłuższe niż osiem lat – łącznie! W bardzo prosty sposób można obliczyć, że oznacza to, że roczne, dwuletnie, a także trzyletnie auta zazwyczaj są leasingowanie przez okres około sześćdziesięciu miesięcy. Jeśli chodzi o czteroletnie pojazdy to ten czas będzie się skracał i wyniesie czterdzieści osiem miesięcy. Przy pięcioletnim samochodzie maksymalny czas leasingowania to trzydzieści sześć miesięcy, z kolei sześcioletni pojazd można będzie spłacać przez dwadzieścia cztery miesiące. Większość firm raczej trzyma się tego standardu, ponieważ najzwyczajniej w  świecie się on sprawdza. Ośmioletnie samochody mogą zacząć się psuć, zatem wizyty u mechanika stają się coraz to częstsze. Warto jednak pamiętać, że jest to bardzo ogólnikowa zasada. Oznacza to, że może być zmienna w zależności od konkretnej firmy, z którą klient nawiąże współpracę. Część leasingodawców uzna, że osiem lat to zbyt długi okres czasu, z kolei inni mogą ten czas wydłużyć. Wszystko zależy od polityki konkretnego przedsiębiorstwa.

Raty leasingu

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wysokie mogą okazać się raty Twojego leasingu, skorzystaj z narzędzia jakim jest kalkulator leasingowy. Dzięki temu w bardzo łatwy, ale też i szybki sposób poznasz szacowane koszty, co znacznie ułatwi Ci rozmowę z doradcą podczas ostatecznego spotkania. Pamiętaj również o tym, aby dokładnie zapoznać się z umową przed jej podpisaniem, abyś w przyszłości nie miał niemiłych problemów związanych ze źle podjętą decyzją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here