Etykiety - zastosowanie, druk i odmiany

Nawet firmy, które pozornie działają w zupełnie innych branżach, przeważnie mają pewne elementy wspólne. Jednym z nich jest wykorzystywanie etykiet, czyli samoprzylepnych bądź mocowanych w inny sposób karteczek, mających dbać o wizerunek marki.

Zastosowania dla etykiet

Druk etykiet jest jedną z chętniej wykorzystywanych usług przez firmy produkcyjne. To właśnie dzięki niemu uzyskują one swego rodzaju narzędzia marketingowe, które dbają o ich wizerunek i efektywnie go wzmacniają. Produkt bez etykiety stałby się zupełnie bezimienny. Klient musi zawsze powiązać go z konkretną marką, bo tylko wtedy ją zapamięta.

Etykiety można wykorzystać na dosłownie każdym typie produktu. Stosuje się je w przemyśle odzieżowym, kosmetycznym, farmaceutycznym, spożywczym i wielu innych.

Jak powstają etykiety?

W zależności od potrzeb każda firma może zdecydować się na zupełnie inny typ etykiet, jednak niezależnie od ich rodzaju, w większości przypadków są one tworzone w specjalistycznych drukarniach. Tylko takie placówki dysponują bowiem odpowiednim sprzętem. Pozwala on stworzyć etykiety na dosłownie każdym typie materiału, jednak najczęściej jest nim albo papier samoprzylepny, albo klasyczna folia.

W przypadku gdy druk etykiet przeprowadzany jest na folii, jedną jej część – tą, która później zostanie przytwierdzona do produktu – pokrywa się warstwą specjalnego kleju. W następnym etapie klej zabezpieczany jest ochronną powłoką. Technika ta działa bez zarzutu, dzięki czemu przygotowana w oparciu o nią etykieta może zostać od razu umieszczona na produkcie.

Różne rodzaje etykiet

Niemalże tak samo często drukuje się etykiety na papierze samoprzylepnym. Jako że ta metoda jest jedną z bardziej efektywnych i wydajnych, obecnie zyskała na popularności i zastąpiła niemalże wszystkie inne techniki druku. Obecnie większość etykiet występujących na produktach w sklepach powstaje właśnie na folii samoprzylepnej.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że w porównaniu do innych materiałów (w tym także i klejonej folii) papier samoprzylepny ma stosunkowo niską cenę. Tworzy to z niego wyrób bardzo ekonomiczny i przystępny. Etykiety drukowane na papierach samoprzylepnych są dostępne dosłownie na każdą kieszeń.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here