Elektryczne wózki widłowe czy spalinowe? Zalety i wady

Choć postęp technologiczny trwa w najlepsze, na całym świecie istnieje tylko jeden rodzaj pojazdu, który umożliwia tak sprawne i efektywne magazynowanie różnego rodzaju towarów. Wózki widłowe, bo o nich mowa, zajmują centralne miejsce we współczesnej logistyce magazynowej. Przyjrzyjmy się dokładnie dwóm najczęściej spotykanym rodzajom, czyli spalinowym wózkom widłowym oraz elektrycznym.

Wózki widłowe elektryczne to coraz częściej spotykany widok w różnego rodzaju centrach dystrybucyjnych, magazynach, czy fabrykach. Nie oznacza to jednak, że liczba spalinowych wózków widłowych maleje, ponieważ nadal są to najpopularniejsze rodzaje wózków widłowych. Czytaj dalej i przekonaj się, co oferują obie kategorie.

Spalinowe wózki widłowe – dla kogo?

Spalinowe wózki widłowe, czyli jezdniowe wózki podnośnikowe z napędem spalinowym, są pojazdami mechanicznymi o walorach, do których nie jest blisko żadnemu innemu rodzajowi wózków widłowych. Mowa tu o mocy tego rodzaju pojazdów, przez co spalinowe wózki widłowe są w stanie w optymalnych warunkach przewieźć towar, z którym nie poradziłby sobie żaden kompaktowy model elektrycznego wózka widłowego.

Spalinowe wózki widłowe najczęściej występują w trzech postaciach. Pierwszym i najstarszym rodzaje wózków widłowych, są jezdniowe wózki podnośnikowe wyposażone w klasyczną jednostkę benzynową. Drugim rodzajem są wózki widłowe z napędem diesla. Trzecim typem wózków widłowych, który można spotkać w wielu fabrykach czy zakładach produkcyjnych, są wózki widłowe z silnikiem benzynowym z dodatkową instalacją gazową LPG.

Elektryczne wózki widłowe – co warto o nich wiedzieć?

Elektryczne wózki widłowe w porównaniu z wózkami widłowymi o napędzie spalinowym to pojazdy wzajemnie się uzupełniające, zarówno jeśli chodzi o wady, jak i zalety tego rodzaju pojazdów. Elektryczne wózki widłowe to w większości przypadków pojazdy, które idealnie sprawdzają się do transportu i magazynowania drobniejszych ładunków. Elektryczne wózki widłowe będą również dobrymi pomocnikami do rozładunku oraz załadunku różnego rodzaju towarów. Elektryczne wózki widłowe sprawdzą się również idealnie do miejsc, w których przestrzega się zasad zerowej emisji spalin, jak również konieczności zachowania możliwie jak najniższego poziomu hałasu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here