Czy nagana jest wpisana na świadectwie pracy

Dostałeś naganę w pracy, a co za tym idzie martwisz się jedną ważną kwestią a mianowicie interesuje ciebie czy nagana jest wpisana w świadectwie pracy i w jakich sytuacjach ona się w nim najzwyczajniej w świecie znajdzie?

Czy nagana jest wpisana na świadectwie pracy?

Czy nagana jest wpisana na świadectwie pracyCzęsto nie zdajemy sobie sprawy, iż wszystko na temat ewentualnej nagany udzielonej przez pracodawcę definiuje tak naprawdę prawo pracy, które jasno precyzuje iż nie można jej wpisać do świadectwa pracy. Jeżeli idzie o akta osobowe pracownika, to tutaj widnieje ona przez rok czasu, i po wzorowej jego pracy musi zostać usunięta, każdy kto otrzyma naganę może wyjść z wnioskiem o uzasadnienie. Dodatkowo jeżeli uważamy, iż sama naga została wystawiona nie słusznie to tutaj pamiętajmy, aby jak najszybciej zdecydować się na wizytę w sądzie, przekazania sprawy oraz oczekiwania na rozprawę. Niestety dużo osób obawia się takiego postępowania, akceptują fakt wystawienia nagany a także to co w tej sytuacji jest ważne a mianowicie to jak jesteś w ten sposób traktowani.

Nigdy nie wolno godzić się z przypadkami, gdy pracodawca informuje nas a nawet grozi, iż taka nagana pojawi się w świadectwie pracy, nie wolno czegoś takiego robić o czym dokładnie mówi kodeks pracy. Dlatego jeżeli zastanawiamy się czy nagana jest wpisana w świadectwie pracy, to odpowiedź jest jedna a mianowicie nigdy czegoś takiego nie spotkamy, a nawet obowiązujące prawo nakazuje takich a nie innych praktyk.

Jak nagana z pracy może wpłynąć na naszą przyszłość

Jak wspomniano powyżej, nagana nie ma żadnego wpływu na świadectwo pracy, choć z drugiej strony lepiej nie dopuszczać do sytuacji aby się ona pojawiła nawet w aktach pracowniczych. Z tego też powodu warto dokładnie wykonywać postawione przed nami obowiązki, choć co zrozumiałe także nie pozwolić sobie na nieodpowiednie przy tym traktowanie. Najlepszym rozwiązaniem jest również znajomość praw jakie posiadamy oraz dokładne zapoznanie się ewentualnie z kodeksem pracy, który dokładnie precyzuje co może pracodawca w kontekście wspomnianej nagany. Warto więc nie tylko pamiętać o tym fakcie, lecz mieć świadomość tego iż nagana w żadnym wypadku ani jakiejkolwiek sytuacji nie popsuje naszego świadectwa pracy a często nie będzie mieć wpływu na dalsze życie zawodowe.

[Głosów:3    Średnia:4.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here